Šioje vietoje vartai atsirado XI a., jie buvo vieni iš trylikos vartų į senamiestį. 1475 m. karalius Vladislovas II padėjo kertinį akmenį naujojo bokšto statybai. Vartai buvo statomi pagal Senamiesčio tilto bokšto, suprojektuoto Peterio Parlerio, pavyzdį. Vartų gynybinė vertė buvo menka. Skulptūrinė puošyba siejosi su netoli stovėjusiais karaliaus rūmais. Statybos nutrūko po aštuonerių metų, kai karaliui teko pasitraukti iš miesto. Sugrįžęs 1485 m., jis pasirinko saugesnę būstinę.
Dabartinį pavadinimą vartai įgavo XVII a., kai juose buvo pradėtas laikyti parakas. Skulptūrinė puošyba nukentėjo per prūsų okupaciją 1757 m., paskui buvo visiškai pašalinta, o atkurta tik 1876 m.
Parako bokštas kartu su Senamiesčio tilto bokštu yra vienintelė buvusio Prahos senamiesčio įtvirtinimo dalis. XIX amžiuje architektas Josefas Mockeris atstatė, perprojektavo ir papuošė bokštą, suteikdamas jam neogotikinę išvaizdą. Vartai savo pavadinimą gavo XVIII amžiuje, kai juose buvo pradėtas saugoti parakas. Iki šių dienų bokšte yra daug dekoracijų, pavyzdžiui, Bohemijos karalių, globėjų ir šventųjų statulos.
Sraigtiniuose laiptuose yra 186 pakopos, 44 metrų aukščio galerija, prieinama visuomenei: iš jos atsiveria įspūdingas vaizdas iš viršaus. Viduje yra įdomi nuolatinė paroda apie Prahos bokštus.
Atsiliepimai